Badrumsmöbelset AVA 100 cm med tvättställ
Inkl. LED-spegel & högskåp
Produktnummer: 174055
Produktnummer: 174056
Produktnummer: 174057
Produktnummer: 174059
Produktnummer: 174054
Produktnummer: 174058
Produktnummer: 174061
Produktnummer: 174060
Information om produkten
Badmöbler AVA komplettset 100 cm med tvättställ och passande högskåp
Börja ditt badrum med ett modernt badrumsmöbel-set med tvättställ i 100 cm bredd. Tvättställsunderskåpet erbjuder dig ett keramiskt tvättställ och två lättgående lådor med soft-close. Välj mellan vit matt, svart matt, ek honungsguld eller betong och utforma ditt badrum helt efter din stil. Badrumsmöbelns komplettset levereras färdigmonterat till dig och är direkt redo att användas. Perfekt för alla som letar efter ett stilfullt badrumsskåp inkl. spegel & högskåp.
Mer förvaringsutrymme, mer ordning - badmöbel komplettset med högskåp
Mer förvaringsutrymme får du med det passande högskåpet. Det levereras automatiskt i samma färg som ditt tvättställsunderskåp. På så sätt uppstår en harmonisk helhetsbild. Ditt badrumsmöbelset blir komplett med högskåpet och ger mer ordning i badrummet. Även här ger dörrar med soft close en behaglig användning. Tillsammans uppstår ett genomtänkt badrumsmöbelset komplett för ditt badrum.
När det gäller spegeln har du valet mellan rund och kantig utförande, båda i 100 cm bredd. Storleken är perfekt anpassad till badrumsmöbel-setet med tvättställ. En LED-belysning, sensorstyrning och dimbart ljus ger dig komfort i vardagen. På så sätt blir ditt badrumsskåp med spegel till en funktionell höjdpunkt. Detta badrumsmöbel komplett-set ger ljus, ordning och stil till ditt badrum.
Mått och specifikationer
| Tvättställsunderskåp | |
| Serie | AVA |
| Mått (B x D x H) | 100 x 45,6 x 50 cm |
| Material front | MDF |
| Yta front | Lackerad: Vit matt | Svart matt Melaminbeläggning: Ek honungsguld | Betong |
| Färg front | Valbar: Vit matt | Svart matt | Ek honungsguld | Betong (Färg övertas automatiskt för högskåpet) |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Lackerad: Vit matt | Svart matt Melaminbeläggning: Ek honungsguld | Betong |
| Färg stomme | Valbar: Vit matt | Svart matt | Ek honungsguld | Betong (Färg övertas automatiskt för högskåpet) Invändig färg: Antracit |
| Antal lådor | 2 |
| Invändigt lådmått | ca 92,7 cm |
| Typ av utdrag för låda | Premium metallutdrag Hettich | Fullutdrag (100%) |
| Öppningstyp | Med utdrag | Soft-close-funktion |
| Typ av grepp | Greppfördjupning |
| Belysning | Nej |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsskick | Förmonterad |
| Mått utskärning för vattenlås | 14,2 cm |
| Vikt netto | 29 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 104,5 x 50,5 x 54,5 cm | 34 kg |
| Tvättställ | |
| Mått (B x D x H) | 101,5 x 46,5 x 17 cm |
| Material | Keramik |
| Färg | Vit blank |
| Antal kranhål | 1 |
| Kranhål förborrat | Ja |
| Bräddavlopp finns | Ja |
| Vikt netto | 19 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 103 x 48 x 19 cm | 20 kg |
| Högskåp | |
| Serie | AVA |
| Mått (B x D x H) | 35 x 35 x 170 cm |
| Material front | MDF |
| Yta front | Lackerad: Vit matt | Svart matt Melaminbeläggning: Ek honungsguld | Betong |
| Färg front | Valbar: Vit matt | Svart matt | Ek honungsguld | Betong (Färg analog med tvättställsunderskåpet) |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Lackerad: Vit matt | Svart matt Melaminbeläggning: Ek honungsguld | Betong |
| Färg stomme | Valbar: Vit matt | Svart matt | Ek honungsguld | Betong (Färg analog med tvättställsunderskåpet) Invändig färg: Antracit |
| Antal dörrar | 2 |
| Antal hyllplan | 1x trä | 4x glas |
| Dörrhängning | Flexibel | höger eller vänster |
| Öppningstyp | Soft-close-funktion |
| Typ av grepp | Greppfördjupning |
| Belysning | Utan |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsskick | Förmonterad |
| Vikt netto | 26,5 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 176,5 x 39,5 x 39,5 cm | 30 kg |
| LED-ljusspegel rund | |
| Serie | NEO |
| Mått diameter | Ø 1000 mm |
| Djup | 30 mm |
| Spegelform | Rund |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | Bakåt |
| Ljusreglering | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsbrytare | |
| LED dimbara | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedtill i mitten |
| Spegeluppvärmning | Nej |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast monterad |
| Spänning/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 43 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| Färgtemperatur | Varmvit till kallvit |
| 2700 K - 6500 K | |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Vikt netto | 8,7 kg |
| Vikt brutto | 15,2 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 1055 x 1055 x 50 mm |
| Information om leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
| LED-ljusspegel kantig | |
| Serie | NEO |
| Mått bredd | 1000 mm |
| Spegelram | Nej |
| Spegelform | Kantig |
| Mått höjd | 700 mm |
| Djup | 30 mm |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | Bakåt |
| Ljusreglering | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsbrytare | |
| LED dimbara | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedtill i mitten |
| Spegeluppvärmning | Nej |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast monterad |
| Spänning/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 33,5 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| Färgtemperatur | Varmvit till kallvit |
| 2700 K - 6500 K | |
| Ljusflöde/ljusstyrka | 4020 lm |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Vikt netto | 7,6 kg |
| Vikt brutto | 13,4 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 1055 x 755 x 50 mm |
| Information om leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
Omfattning av leverans
- Tvättställsskåp 100 cm AVA i vald färg
- Keramiskt tvättställ
- Högskåp AVA i vald färg
- LED-badrumsspegel NEO 100 cm i vald variant
- Monteringsanvisning
- Monteringsmaterial
- Utan dekorationsartiklar
Nedladdningar
Instruktioner för montering
MA_AVA_Set_150324.pdfElektrisk anmärkning
weee_151223__.pdfSkötselanvisningar
CMA-Furniture_111123.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support