Badrumsmöbelset AVA 120 cm med handfat
Inkl. LED-spegel & högskåp
Produktnummer: 174065
Produktnummer: 174066
Produktnummer: 174064
Produktnummer: 174069
Produktnummer: 174067
Produktnummer: 174068
Produktnummer: 174070
Produktnummer: 174063
Information om produkten
AVA & NEO: Ditt kompletta badrumsmöbelset i 120 cm inkl. högskåp & spegel
Förvandla ditt badrum till en designoas med vårt kompletta badrumsmöbelset. Hjärtat i setet är det 120 cm breda AVA underskåpet inklusive dubbelhandfat. Detta badrumsmöbelset med handfat imponerar med det högkvalitativa Hettich-lådsystemet samt eleganta ytor i vitt, svart, betong eller ek honungsguld. Oavsett om det är flerfaldigt lackerat eller försett med ett robust melaminöverdrag, förblir denna badrumsmöbel med handfat i bästa skick under många år tack vare den höga fuktresistensen.
Passande till din valda färg får du AVA badrumsskåp i samma design. På så sätt uppstår en harmonisk helhet som badrumsmöbelset med högskåp, där förvaringsutrymme och utseende är noggrant avstämda med varandra. Genom flexibla glashyllor och greppfria fronter erbjuder detta kompletta badrumsmöbelset dig mycket plats för dina badrumsartiklar och skapar samtidigt en städad atmosfär.
Ditt badrumsskåp med spegel och LED-teknik
Det kompletta badrumsmöbelsetet avrundas av LED-ljusspegeln NEO med 120 cm bredd. Du kan välja mellan en rund eller kantig spegelvariant. Detta badrumsskåp med spegel erbjuder dig dimbart ljus, en individuellt inställbar färgtemperatur samt en bekväm styrning via sensor. Därigenom blir varje badrumsmöbelset med handfat och badrumsspegel en stilfull lösning för ditt badrum.
Med förmonterad leverans går monteringen av ditt badrumsmöbelset snabbt och okomplicerat. Lita på långvarig kvalitet och säkra dig fem års garanti på ditt nya badrumsmöbelset med handfat.
Mått och specifikationer
| Tvättställsskåp | |
| Serie | AVA |
| Mått (B x D x H) | 120 x 45,6 x 50 cm |
| Material front | MDF |
| Yta front | Lackerad: vit matt | svart matt Melaminbeläggning: ek honungsguld | betong |
| Färg front | Valbar: vit matt | svart matt | ek honungsguld | betong (Färgen övertas automatiskt för högskåpet) |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Lackerad: vit matt | svart matt Melaminbeläggning: ek honungsguld | betong |
| Färg stomme | Valbar: vit matt | svart matt | ek honungsguld | betong (Färgen övertas automatiskt för högskåpet) Invändig färg: antracit |
| Antal lådor | 2 |
| Invändigt lådmått | ca 116 cm |
| Typ av utdrag | Premium metallutdrag Hettich | fullutdrag (100%) |
| Öppningssätt | Med utdrag | soft-close-funktion |
| Typ av grepp | Greppropp |
| Belysning | Nej |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsstatus | Förmonterad |
| Mått utskärning för vattenlås | 14,2 cm |
| Nettovikt | 32,5 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 124,5 x 50,5 x 54,5 cm | 38 kg |
| Dubbelhandfat | |
| Mått (B x D x H) | 121,5 x 46,5 x 17 cm |
| Material | Keramik |
| Färg | Vit blank |
| Antal kranhål | 2 |
| Kranhål förborrat | Ja |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Nettovikt | 24 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 123 x 48 x 19 cm | 25 kg |
| Högskåp | |
| Serie | AVA |
| Mått (B x D x H) | 35 x 35 x 170 cm |
| Material front | MDF |
| Yta front | Lackerad: vit matt | svart matt Melaminbeläggning: ek honungsguld | betong |
| Färg front | Valbar: vit matt | svart matt | ek honungsguld | betong (Färg analog med tvättställsskåpet) |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Lackerad: vit matt | svart matt Melaminbeläggning: ek honungsguld | betong |
| Färg stomme | Valbar: vit matt | svart matt | ek honungsguld | betong (Färg analog med tvättställsskåpet) Invändig färg: antracit |
| Antal dörrar | 2 |
| Antal hyllplan | 1x trä | 4x glas |
| Dörrhängning | Flexibel | höger eller vänster |
| Öppningssätt | Soft-close-funktion |
| Typ av grepp | Greppropp |
| Belysning | Utan |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsstatus | Förmonterad |
| Nettovikt | 26,5 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 176,5 x 39,5 x 39,5 cm | 30 kg |
| LED ljusspegel rund | |
| Serie | NEO |
| Mått diameter | Ø 1200 mm |
| Djup | 30 mm |
| Spegelform | Rund |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | bakåt |
| Ljusreglering | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsbrytare | |
| LED dimbara | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedtill mitt |
| Spegelvärme | Nej |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast monterad |
| Strömspänning/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 53 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| Färgtemperatur | Varmvit till kallvit |
| 2700 K - 6500 K | |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Nettovikt | 12,4 kg |
| Bruttovikt | 21,5 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 1255 x 1255 x 50 mm |
| Information om leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
| LED ljusspegel kantig | |
| Serie | NEO |
| Mått bredd | 1200 mm |
| Spegelram | Nej |
| Spegelform | Kantig |
| Mått höjd | 700 mm |
| Djup | 30 mm |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | bakåt |
| Ljusreglering | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsbrytare | |
| LED dimbara | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedtill mitt |
| Spegelvärme | Nej |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast monterad |
| Strömspänning/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 37,5 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| Färgtemperatur | Varmvit till kallvit |
| 2700 K - 6500 K | |
| Ljusflöde/ljusstyrka | 4500 lm |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Nettovikt | 8 kg |
| Bruttovikt | 14,4 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 1255 x 755 x 50 mm |
| Information om leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
Omfattning av leverans
- Tvättställsskåp 120 cm AVA i vald färg
- Keramiskt dubbeltvättställ
- Högskåp AVA i vald färg
- LED-badrumsspegel NEO 120 cm i vald variant
- Monteringsanvisning
- Monteringsmaterial
- Utan dekorationsartiklar
Nedladdningar
Instruktioner för montering
MA_AVA_Set___150324__.pdfElektrisk anmärkning
weee_151223__.pdfSkötselanvisningar
CMA-Furniture_111123.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support