Badrumsmöbel-set KONDA 50 cm med mineralgjuten tvättställ
Inkl. LED-spegel - dörranslag vänster
Produktnummer: 174121
Produktnummer: 174120
Produktnummer: 174122
Produktnummer: 174124
Produktnummer: 174126
Produktnummer: 174125
Produktnummer: 174123
Produktnummer: 174119
Information om produkten
Badrumsmöbelset KONDA för gästbadrum och små badrum - inkl. spegel rund eller kantig
Badrumsmöbelsetet i serien KONDA utmärker sig genom en tydlig linjeföring och hög flexibilitet vid utformningen. Med en kompakt bredd på 50 cm lämpar sig underskåpet till handfatet utmärkt för mindre badrum eller gästtoaletter. Den högkvalitativa melaminbeläggningen gör detta lilla badrumsmöbelset särskilt robust och lättskött i vardagen. Tack vare push-to-open-tekniken klarar sig möbeln helt utan handtag och understryker därmed den minimalistiska looken. Det integrerade soft-close-systemet gör att dörren på badrumsmöbeln stängs särskilt tyst.
Badrumsmöbelsetet kompletteras med ett perfekt avstämt tvättställ av exklusiv mineralgjutmassa i matt vitt. Det redan fabrikborrade kranhålet underlättar installationen av blandaren avsevärt. Eftersom badrumsmöbeln levereras färdigmonterad går väggmonteringen snabbt och okomplicerat.
Intelligent ljussteknik med spegelserien NEO
Passande till tvättstället och underskåpet erbjuder LED-ljusspeglarna i serien NEO den modernaste tekniken och en stämningsfull belysning. Att välja mellan finns en rund variant med 60 cm i diameter eller en kantig modell i formatet 60 x 70 cm. Båda speglarna har ett dubbelt belysningssystem som ger både direkt ljus framåt och indirekt ljus bakåt mot väggen.
För ett rent utseende på badrumsmöbelsetet kan ljuset styras beröringsfritt, vilket förhindrar fingeravtryck på glasytan. Ett särskilt highlight är den variabla färgtemperaturen, som steglöst kan regleras från mysigt varmvitt till funktionellt kallvitt. Den integrerade minnesfunktionen sparar automatiskt den valda ljusstyrkan och ljusfärgen till nästa användning. Denna funktion gör att den valda ljusfärgen redan är perfekt inställd nästa gång du går till badrumsmöbeln med tvättställ. Tack vare kapslingsklass IP44 är speglarna optimalt skyddade mot stänkvatten och därmed idealiska för området ovanför tvättplatsen.
Med detta set av badrumsmöbler inkl. tvättställ och intelligent ljussteknik blir badrummet äntligen komplett.
Den 5-åriga garantin understryker den högkvalitativa bearbetningen och ger extra trygghet vid köpet.
Mått och specifikationer
| Tvättställsskåp | |
| Serie | KONDA |
| Mått (B x D x H) | 50 x 26,4 x 72 cm |
| Material front | MFC |
| Yta front | Melaminbeläggning |
| Färg front | Valbar: Vit matt | Grafit matt | Basalt matt | Ek karamell |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Melaminbeläggning |
| Färg stomme | Valbar: Vit matt | Grafit matt | Basalt matt | Ek karamell |
| Antal dörrar | 1 |
| Dörrhängning | Vänster |
| Öppningssätt | Push-to-open |
| Stängningsfunktion | Soft-close |
| Belysning | Nej |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsskick | Förmonterad |
| Vikt netto | 20,1 kg |
| Fraktvikt | 21,1 kg |
| Tvättställ: | |
| Mått (B x D x H) | 50 x 26,4 x 12,6 cm |
| Material | Mineralgjutmassa |
| Färg | Vit matt |
| Borrat blandarhål | Ja |
| Överfyllnadsskydd finns | Nej |
| Vikt netto | 8,1 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 53 x 31 x 17 cm | 9,7 kg |
| LED-ljusspegel rund | |
| Serie | NEO |
| Mått diameter | Ø 600 mm |
| Djup | 30 mm |
| Spegelform | Rund |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | Bakåt |
| Ljusstyrning | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsstyrning | |
| Dimningsbara LED | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedtill centrerat |
| Spegeluppvärmning | Nej |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast monterad |
| Spänning/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 25 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| Färgtemperatur | Varmvit till kallvit |
| 2700 K - 6500 K | |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Vikt netto | 3,7 kg |
| Vikt brutto | 6,3 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 655 x 655 x 50 mm |
| Information om leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
| LED-ljusspegel kantig | |
| Serie | NEO |
| Mått bredd | 600 mm |
| Spegelram | Nej |
| Spegelform | Kantig |
| Mått höjd | 700 mm |
| Djup | 30 mm |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | Bakåt |
| Ljusstyrning | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsstyrning | |
| Dimningsbara LED | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedtill centrerat |
| Spegeluppvärmning | Nej |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast monterad |
| Spänning/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 25,5 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| Färgtemperatur | Varmvit till kallvit |
| 2700 K - 6500 K | |
| Ljusflöde/ljusstyrka | 3060 lm |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Vikt netto | 5 kg |
| Vikt brutto | 8,5 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 655 x 755 x 50 mm |
| Information om leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
Omfattning av leverans
- 50 cm tvättställsskåp KONDA i vald färg
- Tvättställ i mineralgjutgods
- LED-badrumsspegel NEO 60 cm i vald variant
- Monteringsanvisning
- Monteringsmaterial
- Utan dekorationsartiklar
Nedladdningar
Instruktioner för montering
MA_KONDA_Set__160125_.pdfElektrisk anmärkning
weee_151223__.pdfSkötselanvisningar
pf-furniture_040924.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support