Badrumsmöbelset KONDA 50 cm med mineralgjuten tvättställ
Inkl. LED-spegel -Dörrstopp höger
Produktnummer: 174131
Produktnummer: 174130
Produktnummer: 174129
Produktnummer: 174132
Produktnummer: 174133
Produktnummer: 174135
Produktnummer: 174134
Produktnummer: 174136
Information om produkten
Det platsbesparande badrumsmöbelsetet KONDA 50 cm – inkl. LED-spegel i rund eller fyrkantig form
Det kompakta badrumsmöbelsetet KONDA är idealiskt för små utrymmen och genomtänkta gästbadrum. Med endast 50 cm bredd hör det till de särskilt efterfrågade lösningarna inom området ”platsbesparande badrumsmöbler” och lämpar sig utmärkt för moderna gäst-WC.
Tvättställsskåpet övertygar med funktionellt förvaringsutrymme och en klar linjeföring. Den lättskötta melaminbeläggningen säkerställer en tålig yta. Färgvarianter som vit matt, grafit matt, basalt matt och ek karamell ger dig flexibla designmöjligheter. På så sätt smälter dessa gästbadrumsmöbler harmoniskt in i olika badrumskoncept.
Tack vare push-to-open skapas ett grepplöst utseende som verkar särskilt modernt. Soft-close-funktionen ger behaglig komfort i vardagen. Badrumsmöbelsetet levereras redan färdigmonterat till dig, så att väggmonteringen av dessa platsbesparande badrumsmöbler är snabbt avklarad.
Det passformsanpassade mineralgjutna tvättstället gör underskåpet till ett enhetligt helhetspaket och en långlivad badrumsmöbel med tvättställ. Den matta ytan ger ett exklusivt intryck och är samtidigt lättskött. Det förborrade kranhålet underlättar installationen avsevärt.
Modern badrumsmöbel med spegel och touchless-styrning
Badrumsmöbelsetet kompletteras av en LED-ljusspegel i serien NEO, antingen rund eller fyrkantig. Som en del av moderna badrumsmöbelset ger den optimala ljusförhållanden i vardagen. Extra komfort hos denna badrumsmöbel med spegel garanteras av den innovativa touchless-styrningen samt de dimbara LED-lamporna med variabel färgtemperatur.
Detta badrumsmöbelset är svaret på din jakt på modern design och praktiska funktioner för högkvalitativa gästbadrumsmöbler.
Mått och specifikationer
| Tvättställsskåp | |
| Serie | KONDA |
| Mått (B x D x H) | 50 x 26,4 x 72 cm |
| Material front | MFC |
| Yta front | Melaminbeläggning |
| Färg front | Valbar: Vit matt | Grafit matt | Basalt matt | Ek karamell |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Melaminbeläggning |
| Färg stomme | Valbar: Vit matt | Grafit matt | Basalt matt | Ek karamell |
| Antal dörrar | 1 |
| Dörranslag | Höger |
| Öppningstyp | Push-To-Open |
| Stängningsfunktion | Soft-Close |
| Belysning | Nej |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsskick | Förmonterad |
| Nettovikt | 20,1 kg |
| Fraktvikt | 21,1 kg |
| Tvättställ: | |
| Mått (B x D x H) | 50 x 26,4 x 12,6 cm |
| Material | Mineralgjutmassa |
| Färg | Vit matt |
| Borrat blandarhål | Ja |
| Överfyllnadsskydd finns | Nej |
| Nettovikt | 8,1 kg |
| Förpackningsmått / Fraktvikt | 53 x 31 x 17 cm | 9,7 kg |
| LED-ljusspegel rund | |
| Serie | NEO |
| Mått diameter | Ø 600 mm |
| Djup | 30 mm |
| Spegelform | Rund |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | Bakåt |
| Ljusstyrning | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsbrytare | |
| Dimmbara lysdioder | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedtill i mitten |
| Spegeluppvärmning | Nej |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast installerad |
| Spänning/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 25 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| Färgtemperatur | Varmvitt till kallvitt |
| 2700 K - 6500 K | |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Nettovikt | 3,7 kg |
| Bruttovikt | 6,3 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 655 x 655 x 50 mm |
| Anmärkning leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
| LED-ljusspegel fyrkantig | |
| Serie | NEO |
| Mått bredd | 600 mm |
| Spegelram | Nej |
| Spegelform | Fyrkantig |
| Mått höjd | 700 mm |
| Djup | 30 mm |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | Bakåt |
| Ljusstyrning | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsbrytare | |
| Dimmbara lysdioder | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedtill i mitten |
| Spegeluppvärmning | Nej |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast installerad |
| Spänning/frekvens | Input: 230 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 25,5 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| Färgtemperatur | Varmvitt till kallvitt |
| 2700 K - 6500 K | |
| Ljusflöde/Ljusstyrka | 3060 lm |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Nettovikt | 5 kg |
| Bruttovikt | 8,5 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 655 x 755 x 50 mm |
| Anmärkning leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
Omfattning av leverans
- Tvättställsskåp 50 cm KONDA i vald färg
- Mineralgjutet tvättställ
- LED-badrumsspegel NEO 60 cm i vald variant
- Monteringsanvisning
- Monteringsmaterial
- Utan dekorationsartiklar
Nedladdningar
Instruktioner för montering
MA_KONDA_Set__160125_.pdfElektrisk anmärkning
weee_151223__.pdfSkötselanvisningar
pf-furniture_040924.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support