Gäst-WC badrumsmöbelset COMPACT 45 cm med handfat
Inkl. LED-spegel - hylla vänster
Produktnummer: 174160
Produktnummer: 174155
Produktnummer: 174162
Produktnummer: 174154
Produktnummer: 174157
Produktnummer: 174152
Produktnummer: 174156
Produktnummer: 174153
Produktnummer: 174151
Produktnummer: 174159
Produktnummer: 174158
Produktnummer: 174161
Information om produkten
Gästtoalett badrumsmöbel-set COMPACT med öppet hyllfack till vänster för mer förvaringsutrymme - inkl. badrumsspegel VARO
Modern, stilfull och funktionell: Detta badrumsmöbel-set är det perfekta valet för din gästtoalett. Det kompakta underskåpet med integrerat tvättställ passar perfekt i små badrum och gästtoaletter. Med en bredd på bara 45 cm är detta badrumsmöbel-set det perfekta exemplet på moderna badrumsmöbler med tvättställ som gör sig bra även i de minsta utrymmena.
Högkvalitativ utrustning för dina badrumsmöbler på gästtoaletten
Ett verkligt blickfång på detta tvättställsunderskåp är den öppna sidorhyllan på vänster sida. Den gör inte bara badrumsmöbeln mer funktionell genom extra förvaringsutrymme, utan får den också att verka särskilt lätt och modern. Oavsett om det är klassiskt i vitt, modernt i antracit eller naturligt i ek honungsguld: Detta badrumsmöbel-set är det idealiska valet för stilfulla badrumsmöbler till gästtoaletten som passar precis till din stil. Tack vare soft-close stängs lådan i denna badrumsmöbel nästan av sig själv – mjukt, tyst och skonsamt mot materialet. Särskilt på kompakta badrumsmöbler för gästtoaletten är den sidoplacerade handdukshållaren en verklig platsbesparing. För den personliga touchen står metallhandtagen som, antingen i krom eller matt svart, förädlar ditt tvättställsunderskåp.
Ljuskomfort & spegeluppvärmning vid tvättplatsen
Den passande belysningen ovanför tvättstället fulländar den moderna designen. LED-spegeln kan flexibelt väljas som rund eller kantig och sätter ditt nya badrumsmöbel-set perfekt i scen. De integrerade LED-remsorna omger din tvättplats i ett jämnt ljus som lyser både framåt och mot väggen. Skapa din personliga feelgood-atmosfär genom att steglöst dimra ljusstyrkan och anpassa ljusfärgen helt efter behov, från mysigt varmvit till klart kallvit. En beröringsfri sensor gör ljusregleringen barnsligt enkel, och den imskyddande uppvärmningen ser till att du har full sikt även i ett ångande badrum. När den väl har ställts in kommer den intelligenta minnesfunktionen automatiskt ihåg ditt personliga ljusögonblick.
Upplev med detta badrumsmöbel-set högsta kvalitet inklusive 5 års garanti. Det perfekta tillfället att nu uppgradera och förnya ditt badrum på ett stilfullt sätt.
Mått och specifikationer
| Tvättställsskåp | |
| Serie | COMPACT |
| Mått (B x D x H) | 45 x 35,1 x 50,5 cm |
| Material front | MFC |
| Yta front | Lackerad: Vit matt | Antracit matt Melaminbeläggning: Ek honungguld |
| Färg front | Valbar: Vit matt | Antracit matt | Ek honungguld |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Lackerad: Vit matt | Antracit matt Melaminbeläggning: Ek honungguld |
| Färg stomme | Valbar: Vit matt | Antracit matt | Ek honungguld Invändig färg: Antracit |
| Hylla | Öppen sidoshylla med glasinlägg |
| Antal lådor | 1 |
| Typ av lådutdrag | Premium metallutdrag Hettich | Fullutdrag (100%) |
| Öppningssätt | Med utdrag | Soft-close-funktion |
| Typ av grepp | Grepp med integr. handdukshållare |
| Material grepp | Aluminium |
| Färg grepp | Valbar: Krom | Svart matt |
| Belysning | Nej |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsskick | Förmonterad |
| Vikt netto | 16,5 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 56 x 41,5 x 55 cm | 18 kg |
| Tvättställ | |
| Mått (B x D x H) | 45 x 34 x 12 cm |
| Material | Keramik |
| Färg | Vit blank |
| Antal kranhål | 1 |
| Kranhål förborrat | Ja |
| Överfyllnadsskydd finns | Nej |
| inkl. avloppsgarnityr | Nej |
| Vikt netto | 11,5 kg |
| Fraktvikt | 12,5 kg |
| LED-ljusspegel rund | |
| Serie | VARO |
| Material spegelram | Metall |
| Mått diameter | Ø 600 mm |
| Djup: | 30 mm |
| Spegelram | Nej |
| Spegelform | Rund |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | Framåt och bakåt |
| Ljusstyrning | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsbrytare | |
| Dimningsbara LED | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedre mitten |
| Spegeluppvärmning | Ja | Imfri |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast installerad |
| Strömspänning/frekvens | Input: 230-250 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 25 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| vardera | |
| Strömförbrukning | spegeluppvärmning (W) | 18 |
| Färgtemperatur | 2700 K - 6500 K |
| Varmvitt till kallvitt | |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Vikt netto | 3,5 kg |
| Vikt brutto | 6,1 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 600 mm: 655 x 655 x 50 mm |
| Information om leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
| Inkl. monteringsmaterial | |
| Inkl. monteringsanvisning | |
| utan dekorationsartiklar |
| LED-ljusspegel kantig | |
| Serie | VARO |
| Spegelram | Nej |
| Mått höjd | 700 mm |
| Mått bredd | 600 mm |
| Spegelform | Kantig |
| Belysning | LED-remsa |
| Ljusutsläpp | Runtom | Framåt och bakåt |
| Ljusstyrning | Med touchless-sensor |
| Lämplig för rumsbrytare | |
| Dimningsbara LED | Ja, med minnesfunktion |
| Sensorposition | Nedre mitten |
| Spegeluppvärmning | Ja | Imfri |
| Belysning utbytbar | Nej, LED-remsa fast installerad |
| Strömspänning/frekvens | Input: 230-250 V, 50 Hz | Output: 12 V |
| Strömförbrukning (W) | 25,5 |
| Direkt och indirekt ljus | |
| vardera | |
| Strömförbrukning | spegeluppvärmning (W) | 17,5 |
| Färgtemperatur | 2700 K - 6500 K |
| Varmvitt till kallvitt | |
| Ljusflöde/ljusstyrka | 3060 lm |
| Skyddstyp | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringssätt | Väggmontering, utanpåliggande |
| Vikt netto: | 4,7 kg |
| Vikt brutto: | 8,2 kg |
| Förpackningsmått (B x H x D) | 655 x 755 x 50 mm |
| Information om leveransomfattning | Inkl. ljuskälla |
| Inkl. monteringsmaterial | |
| Inkl. monteringsanvisning | |
| utan dekorationsartiklar |
Omfattning av leverans
- Tvättställsskåp COMPACT 450 i vald variant
- Keramik-tvättställ
- Handtag i vald variant
- LED-badrumsspegel VARO 60 cm i vald variant
- Monteringsanvisning
- Utan avloppsgarnityr och pop-up-lock
- Utan dekorationsartiklar
Nedladdningar
Instruktioner för montering
_MA_Compact-450_VARO_60_210824__.pdfElektrisk anmärkning
weee_151223__.pdfSkötselanvisningar
cma-furniture_111123.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support