LED ljusspegel badrumsspegel 2073
PVC - Vitlackad - Horisontell - Storlek valbar
Produktnummer: 20492
Produktnummer: 5980
Produktnummer: 5982
Produktnummer: 5983
Produktnummer: 5984
Produktnummer: 5985
Produktnummer: 5988
Produktnummer: 5989
Information om produkten
LED-ljusspegel 2073 - Badrumsspegel i olika storlekar valbara
Upptäck den fantastiska LED-spegeln 2073 - det oöverträffade tillskottet till ditt badrum! Med sitt tidlöst eleganta och neutrala utseende passar den enkelt till alla badrumsmöbelset och ger ditt utrymme en oöverträffad modern känsla. LED-spegeln 2073 är inte bara smart, utan rentav banbrytande.
Tack vare den innovativa rörelsesensor-strömbrytaren slås ljuset automatiskt PÅ/AV så snart den registrerar rörelser på mindre än 7 cm avstånd. Detta är inte bara särskilt praktiskt, utan även mycket energieffektivt. Den utmärkta lämpligheten för fuktiga utrymmen hos denna spegel säkerställer en helt bekymmersfri användning i ditt badrum, medan den integrerade LED-belysningen erbjuder en prestation av fördelar. Bland annat en exceptionellt låg strömförbrukning, en näst intill ojämförlig livslängd, ingen tändfördröjning och högsta miljövänlighet.
Med LED-spegeln 2073 får du inte bara ett funktionellt utan också ett estetiskt och tekniskt överlägset element till ditt badrum. Upplev det ultimata samspelet mellan form och funktion och njut av en badrumsupplevelse som höjer din vardag till en aldrig tidigare skådad nivå.
Mått och specifikationer
| Modell | LED-badrumsspegel 2137 rektangulär |
| Material | Aluminium |
| Tillgängliga mått: (B x H x D) | Kan monteras vertikalt & horisontellt: |
| 450 x 700 x 40 mm | |
| 600 x 800 x 40 mm | |
| 900 x 700 x 40 mm | |
| 1000 x 700 x 40 mm | |
| 1200 x 700 x 40 mm | |
| 1400 x 700 x 40 mm | |
| Endast horisontell montering: | |
| 1600 x 700 x 40 mm | |
| 1800 x 700 x 40 mm | |
| Belysning | integrerad LED-belysning |
| Ljusutsläpp | Runt om | Bakåt |
| Rörelsesensor | Slår på/av ljuset |
| vid registrerad rörelse < 7 cm | |
| Justering av färgtemperatur | |
| Spänning/Frekvens | 220-240 V, 50/60 Hz |
| Ljusfärg | ca. 6000 K till ca. 6500 K |
| Dagsljusvit | |
| Ljusflöde/Ljusstyrka | 450 x 700 mm: 615 lm |
| 600 x 800 mm: 780 lm | |
| 900 x 700 mm: 900 lm | |
| 1000 x 700 mm: 960 lm | |
| 1200 x 700 mm: 1080 lm | |
| 1400 x 700 mm: 1200 lm | |
| 1600 x 700 mm: 1305 lm | |
| 1800 x 700 mm: 1425 lm | |
| Kapslingsklass | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringstyp | Väggmontering, utanpåliggande |
| Övriga detaljer | Inkl. monteringsmaterial |
| utan dekorationsartiklar |
Omfattning av leverans
- LED-ljusspegel i vald storlek
- Inkl. monteringsmaterial
Nedladdningar
Instruktioner för montering
LED-Lichtspiegel-2073_2xV_050326.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support