LED-ljusspegel 2137
Badrumsspegel - olika storlekar valbara
Produktnummer: 5990
Produktnummer: 5993
Produktnummer: 5994
Produktnummer: 5995
Produktnummer: 5997
Information om produkten
LED-ljusspegel 2137 - Badrumsspegel valbar i olika storlekar
LED-spegeln 2137 är ett oöverträffat komplement till ditt badrum! Med sitt tidlöst eleganta och neutrala utseende passar den enkelt till alla badrumsmöbelset och ger ditt rum en oöverträffad modern känsla. Spegeln är inte bara intelligent, utan faktiskt banbrytande. Tack vare den innovativa rörelsesensorn tänds och släcks ljuset automatiskt så snart den registrerar rörelser på mindre än 7 cm avstånd. Detta är inte bara särskilt praktiskt, utan också mycket energieffektivt. Den utmärkta lämpligheten för fuktiga utrymmen hos denna spegel garanterar en helt bekymmersfri användning i ditt badrum.
Den integrerade LED-belysningen erbjuder en mästerlig mängd fördelar, bland annat en exceptionellt låg energiförbrukning, en nästan oöverträffad livslängd, ingen tändningsfördröjning och högsta miljövänlighet. Med denna LED-spegel får du inte bara ett funktionellt, utan även ett estetiskt och tekniskt överlägset element till ditt badrum. Upplev det ultimata samspelet mellan form och funktion och njut av en badrumsupplevelse som lyfter din vardag till en aldrig tidigare skådad nivå.
Mått och specifikationer
| Modell | LED-badrumsspegel 2137 rektangulär |
| Material | Aluminium |
| Tillgängliga mått: (B x H x D) | Kan monteras vertikalt & horisontellt: |
| 800 x 600 x 40 mm | |
| 1000 x 700 x 40 mm | |
| 1200 x 700 x 40 mm | |
| 1400 x 700 x 40 mm | |
| Endast horisontell montering: | |
| 1680 x 700 x 40 mm | |
| Belysning | integrerad LED-belysning |
| Ljusutsläpp | Runt om | Bakåt |
| Rörelsesensor | Slår på/av ljuset |
| vid registrerad rörelse < 7 cm | |
| Justering av färgtemperatur | |
| Spänning/Frekvens | 220-240 V, 50/60 Hz |
| Ljusfärg | ca. 6000 K till ca. 6500 K |
| Dagsljusvit | |
| Ljusflöde/Ljusstyrka | 800 x 600 mm: 795 lm |
| 1000 x 700 mm: 975 lm | |
| 1200 x 700 mm: 1095 lm | |
| 1400 x 700 mm: 1215 lm | |
| 1680 x 700 mm: 1380 lm | |
| Kapslingsklass | IP44 |
| Skyddsklass | II |
| Energieffektivitetsklass | F |
| Monteringstyp | Väggmontering, utanpåliggande |
| Övriga detaljer | Inkl. monteringsmaterial |
| utan dekorationsartiklar |
Omfattning av leverans
- LED-ljusspegel i vald storlek
- Inkl. monteringsmaterial
Nedladdningar
Instruktioner för montering
LED-Lichtspiegel-2137_2xV_050326.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support