- Ny
Tvättställsskåp MAUI 100 cm
För ovanpåliggande tvättställ - badmöbler med räfflad look
Produktnummer: 174014
Produktnummer: 174013
Produktnummer: 174012
Produktnummer: 174011
Information om produkten
Tvättställsunderskåp MAUI 100 cm - valbar färg
Tvättställsunderskåpet MAUI förenar trendig design, högkvalitativa material och påtaglig komfort på ett stilfullt sätt. Typiskt för märket BERNSTEIN visar sig här också kombinationen av noggrant utförande, genomtänkt funktion och en estetik som övertygar direkt. Särskilt iögonfallande är den helprofilerade ytan med horisontell räffeloptik och de därmed förknippade precisa kanterna. De ger möbeln en markant struktur och gör den till ett verkligt blickfång som ger ditt badrum mer uttryck och en modern, elegant touch.
Med en bredd på cirka 100 cm erbjuder det vägghängda badrumsskåpet behagligt mycket förvaringsutrymme. Den generösa lådan med soft-close och fullutdrag stängs behagligt mjukt och tyst – en komfort som du snabbt lär dig uppskatta i vardagen. Högkvalitativa metallskenor från Hettich står här för pålitlig kvalitet och en gedigen gång. Invändigt sätter utförandet i elegant antracit en exklusiv accent och avrundar den högkvalitativa helhetsbilden på ett harmoniskt sätt. På ovansidan får ett passande tvättställ för ovanpåliggande montering sin plats och fulländar utseendet.
Badrumsmöbel MAUI 100 cm - gjord för vackra badrum
Även i vardagen övertygar MAUI på hela linjen. Det integrerade greppspåret smälter harmoniskt in i den raklinjiga designen och understryker det moderna, avskalade formspråket. Fuktighetsskyddade material, hållbart bearbetade träbaserade material och leverans i förmonterat skick gör badrumsmöbeln särskilt praktisk och ser till att du får glädje av den länge.
Helheten avrundas av 5 års garanti – ett starkt tecken på kvalitet och lång livslängd. MAUI tvättställsunderskåp 100 cm är därmed det perfekta valet för alla som vill inreda sitt badrum modernt, högkvalitativt och med stor känsla för stil.
Mått och specifikationer
| UNDERSKÅP: | |
| Serie | MAUI |
| Mått (B x D x H) | 101,7 x 48,8 x 46,2 cm |
| Material front | MDF |
| Yta front | Profilerad & flerskiktslackerad |
| Färg front | Valbar: Vit matt | Antracit matt | Jadegrön matt | Kashmir matt |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Profilerad & flerskiktslackerad |
| Färg stomme | Valbar: Vit matt | Antracit matt | Jadegrön matt | Kashmir matt Innfärg: Antracit |
| Antal lådor | 1 |
| Typ av lådutdrag | 100 % fullutdrag | Premium metallutdrag av märket Hettich |
| Öppningstyp | Utdrag |
| Stängningsfunktion | Soft-close-funktion |
| Typ av grepp | Greppspår |
| Belysning | Nej |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsskick | Förmonterad |
| Nettovikt | 29 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 106,5 x 53,5 x 51 cm | 32 kg |
| TVÄTTSTÄLLSSKIVA: | |
| Mått (B x D x H) | 101,7 x 49,2 x 1,9 cm |
| Material | MDF |
| Utförande | Utan borrningar och utskärningar |
| Nettovikt | 8 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 104,7 x 51,9 x 4,4 cm | 9 kg |
Omfattning av leverans
- Underskåp MAUI i vald variant
- Tvättställsskiva
- Monteringsmaterial
- Monteringsanvisning
- Skötselanvisning
- Utan dekorationsartiklar
Nedladdningar
Instruktioner för montering
MA_MAUI_60-130cm_200426.pdfSkötselanvisningar
CMA-Furniture_040924.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support