- Ny
Tvättställsskåp MAUI 130 cm
För ovanpåliggande tvättställ - badmöbler med räfflad look
Produktnummer: 174017
Produktnummer: 174019
Produktnummer: 174016
Produktnummer: 174018
Information om produkten
Tvättställsskåp MAUI 130 cm - färg valbar
Modernt, högkvalitativt och tillverkat med särskild finess: Tvättställsskåpet MAUI förenar krävande design med bekväm funktion och en bearbetning som övertygar på hela linjen. Särskilt iögonfallande är den helt runt profilerade ytan i horisontell räffeloptik med sina precist utarbetade kanter. Den ger möbeln en markant struktur och säkerställer ett stilfullt uttryck som ger ditt badrum en modern och elegant utstrålning.
Med en bredd på 130 cm erbjuder det väggmonterade badrumsskåpet särskilt generöst förvaringsutrymme och skapar bästa förutsättningar för ett bekvämt inrett badrum. Särskilt i vardagen märks det extra utrymmet snabbt: Vårdartiklar, handdukar, accessoarer och badrumsartiklar kan förvaras överskådligt och är alltid lättåtkomliga. Samtidigt erbjuder den generösa ytan upptill gott om plats för två passande bänktvättställ och understryker möbelns högkvalitativa, självsäkra verkan.
Den stora lådan med soft-close och fullutdrag stängs behagligt tyst och är särskilt bekväm att använda. Högkvalitativa metallutdragskenor från Hettich står här för pålitlig kvalitet och en värdig gång. Invändigt sätter utförandet i elegant antracit en exklusiv accent och rundar av det högkvalitativa helhetsintrycket på ett harmoniskt sätt.
Badrumsmöbel med 130 cm bredd - högkvalitativt utrustad och gjord för vackra badrum
Även i vardagen övertygar MAUI på hela linjen. Det integrerade greppspåret smälter harmoniskt in i den raka designen och understryker det moderna, återhållsamma formspråket. Fuktskyddade material, hållbart bearbetade träbaserade material och den förmonterade leveransen gör badrumsmöbeln särskilt praktisk och ser till att du har glädje av den länge.
Helheten avrundas av 5 års garanti - ett starkt tecken på kvalitet och lång livslängd. MAUI tvättställsskåp 130 cm är därmed det perfekta valet för alla som vill inreda sitt badrum modernt, högkvalitativt och med mycket känsla för stil.
Mått och specifikationer
| UNDERDEL: | |
| Serie | MAUI |
| Mått (B x D x H) | 128,7 x 48,8 x 46,2 cm |
| Material front | MDF |
| Yta front | Profilerad & flerskiktslackerad |
| Färg front | Valbar: Vit matt | Antracit matt | Jadegrön matt | Kashmir matt |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Profilerad & flerskiktslackerad |
| Färg stomme | Valbar: Vit matt | Antracit matt | Jadegrön matt | Kashmir matt Innefärg: Antracit |
| Antal lådor | 1 |
| Typ av lådutdrag | 100 % fullutdrag | Premium metallskenor märke Hettich |
| Öppningstyp | Utdrag |
| Stängningsfunktion | Soft-Close-funktion |
| Typ av handtag | Greppspår |
| Belysning | Nej |
| Monteringstyp | Vägghängd montering |
| Monteringsskick | Förmonterad |
| Nettovikt | 35 kg |
| Förpackningsmått / Fraktvikt | 133,5 x 53,5 x 51 cm | 38 kg |
| TVÄTTSTÄLLSSKIVA: | |
| Mått (B x D x H) | 128,7 x 49,2 x 1,9 cm |
| Material | MDF |
| Utförande | Utan borrningar och utskärningar |
| Nettovikt | 10 kg |
| Förpackningsmått / Fraktvikt | 131,7 x 51,9 x 4,4 cm | 11 kg |
Omfattning av leverans
- Bänkskåp MAUI i vald variant
- Tvättställsskiva
- Monteringsmaterial
- Monteringsanvisning
- Skötselanvisning
- Utan dekorationsartiklar
Nedladdningar
Instruktioner för montering
MA_MAUI_60-130cm_200426.pdfSkötselanvisningar
CMA-Furniture_040924.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support