- Ny
Handfatsunderskåp MAUI 180 cm
För bänktvättställ - badrumsmöbler med räfflad look
Produktnummer: 174026
Produktnummer: 174029
Produktnummer: 174027
Produktnummer: 174028
Information om produkten
Tvättställsskåp MAUI 180 cm - färg valbar
Rymlig, högkvalitativ och utarbetad med många finesser: Tvättställsskåpet MAUI förenar modern design med mycket komfort i vardagen. Även här visar sig den lyckade kombinationen av klart formspråk, precis bearbetning och hållbar kvalitet. Särskilt utmärkande är den helt runt profilerade ytan i horisontell räffeloptik med sina noggrant utformade kanter. Den ger möbeln en uttrycksfull struktur och säkerställer en stilfull framtoning som omedelbart ger ditt badrum mer närvaro och elegans.
Med en bredd på cirka 180 cm erbjuder den väghängda badrumsmöbeln särskilt mycket utrymme och är idealisk för generöst tilltagna badrum. Det breda formatet skapar gott om förvaringsutrymme för vårdprodukter, handdukar, kosmetika och allt som i vardagen ska finnas snabbt till hands. Samtidigt ger den generösa ytan en särskilt bekväm användning.
De stora lådorna med soft-close och fullutdrag är behagliga att använda, stängs mjukt och tyst och ger märkbart mer komfort i den dagliga rutinen. Högkvalitativa metallutdragsbeslag från Hettich står här för pålitlig kvalitet och en värdefull gång. Invändigt sätter utförandet i elegant antracit en förnäm accent och avrundar helhetsintrycket på ett harmoniskt sätt. På ovansidan finner två passande bänkplacerade tvättställ sin plats och kompletterar designen på ett stilfullt sätt.
Badrumsmöbel MAUI i 180 cm - generöst planerad och högkvalitativt utrustad
Även i daglig användning övertygar MAUI med genomtänkta detaljer. Det integrerade grepplistspåret smälter harmoniskt in i den rena designen. Fukt skyddade material, hållbart bearbetade träbaserade skivor och den färdigmonterade leveransen gör badrumsmöbeln särskilt praktisk och ser till att du får glädje av den under lång tid.
Helheten avrundas av 5 års garanti - ett starkt tecken på kvalitet och lång livslängd. MAUI tvättställsskåp 180 cm är därmed det perfekta valet för alla som önskar en generös badrumsmöbel med stilfull utstrålning, mycket förvaringsutrymme och högkvalitativ utrustning.
Mått och specifikationer
| UNDERSKÅP: | |
| Serie | MAUI |
| Mått (B x D x H) | 181,7 x 48,8 x 46,2 cm |
| Material front | MDF |
| Yta front | Profilerad & flerlagerslackad |
| Färg front | Valbar: Vit matt | Antracit matt | Jadegrön matt | Kashmir matt |
| Material stomme | MFC |
| Yta stomme | Profilerad & flerlagerslackad |
| Färg stomme | Valbar: Vit matt | Antracit matt | Jadegrön matt | Kashmir matt Innefärg: Antracit |
| Antal lådor | 2 |
| Typ av lådutdrag | 100 % fullutdrag | Premium metallskenor, märke Hettich |
| Öppningstyp | Utdrag |
| Stängningsfunktion | Soft-close-funktion |
| Typ av grepp | Greppförsänkning |
| Belysning | Nej |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsskick | Förmonterad |
| Nettovikt | 50 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 186,5 x 53,5 x 51 cm | 54 kg |
| TVÄTTSTÄLLSSKIVA: | |
| Mått (B x D x H) | 181,7 x 49,2 x 1,9 cm |
| Material | MDF |
| Utförande | Utan borrningar och utskärningar |
| Nettovikt | 13,5 kg |
| Förpackningsmått / fraktvikt | 184,7 x 51,9 x 4,4 cm | 15 kg |
Omfattning av leverans
- Underskåp MAUI i vald variant
- Tvättställsskiva
- Monteringsmaterial
- Monteringsanvisning
- Skötselanvisning
- Utan dekorationsartiklar
Nedladdningar
Instruktioner för montering
MA_MAUI_160-180cm_210426.pdfSkötselanvisningar
CMA-Furniture_040924.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support