- Ny
Tvättställsskåp ARCTIC 1800
Full-Size - Svart softtouch med dubbla tvättställ
Produktnummer: 162675
Information om produkten
Full-size tvättställsskåp ARCTIC 1800 svart softtouch med dubbeltvättställ
Stor entré för ditt badrum – tvättställsskåpet ARCTIC 1800 är med sin imponerande bredd på 180 cm det perfekta valet om du vill kombinera utrymme, komfort och design på högsta nivå. Den generösa mineralgjutbänken i svart med elegant tvättställsfördjupning i antracit ger en ideal balans mellan elegans och funktionalitet – och gör detta underskåp till höjdpunkten i varje modernt badrum.
Förvaringsutrymme som imponerar
Med hela 5 lådor erbjuder tvättställsskåpet gott om plats för alla dina badrumsartiklar – från handdukar till vårdprodukter. Den mittersta lådan i full höjd är perfekt för stora flaskor, elektriska apparater eller andra skrymmande saker. De övriga lådorna håller allt prydligt lättillgängligt. Utrustad med Hettich-metallutdrag, fullutdrag och push-to-open-mekanism öppnas lådorna mjukt, tyst och enkelt – så att det blir riktigt roligt att hålla ordning.
Design som imponerar
Den matta softtouch-ytan i djup svart känns sammetslen, är fuktresistent och nästan okänslig för fingeravtryck. Invändigt ger en elegant antracitnyans en stilfull kontrast och understryker det moderna utseendet. Med sin bredd på 180 cm framstår underskåpet som särskilt generöst och ger rummet en exklusiv prägel.
Hållbart tänkt – hållbart gjort
Tillverkad av träbaserade material från hållbart skogsbruk och förpackad i huvudsakligen återvinningsbara material, förenar tvättställsskåpet högkvalitativ estetik med ansvarsfull tillverkning. Med vår 5-årsgaranti investerar du i en hållbar badrumsmöbel som pålitligt kommer att följa dig i många år framöver.
Kombinera ARCTIC 1800 med fler badrumsmöbler ur samma serie – som högskåp eller vägghyllor – och skapa ditt badrum till en stilfull wellness-oas med maximalt förvaringsutrymme.
Mått och specifikationer
| Serie | ARCTIC |
| Mått (B x D x H) | 180 x 52 x 45 cm |
| Material front | MDF |
| Yta front | Lackerad |
| Färg front | Svart |
| Material stomme | MDF |
| Yta stomme | Lackerad |
| Färg stomme | Utsida: Svart softmatt Insida: Antracit softmatt |
| Antal lådor | 5 lådor |
| Typ av lådutförande | Fullutdrag | Metallutdrag Företagsgruppen Hettich |
| Öppningstyp | Push-to-Open-mekanism |
| Stängningsfunktion | Soft-Close-funktion |
| Grepptyp | Utan grepp |
| Belysning | Utan belysning |
| Nettovikt | 69 kg |
| Förpackningsmått / Fraktvikt | 186 x 58 x 46 cm | 71,5 kg |
| Monteringssätt | Väggmontering |
| Monteringsstatus | Färdigmonterad |
| Mineralgjutet tvättställ: | |
| Mått (B x D x H) | 180 x 52 x 11,5 cm |
| Material | Mineralgjutet |
| Yta | Matt |
| Färg | Svart/Antracit |
| Borrat kranhål | Nej |
| Överfyllnad | Utan överfyllnad |
| Avloppsgarnityr | Utan avloppsgarnityr |
| Täckplatta för avlopp | Med täckplatta i antracit |
| Nettovikt | 33 kg |
| Förpackningsmått / Fraktvikt | 190 x 57,5 x 16 / 35 kg |
E1-certifiering
För att pressa träspån till spånskivor används formaldehydhaltiga syntethartser som bindemedel. De kan vara skadliga för miljön och människors hälsa eftersom dessa hartser inte skapar en evig bindning med träspånen och kan avges till inomhusluften.
Alla våra badrumsmöbler uppfyller emissionsskyddsklass E1. De är därmed formaldehydfattiga och släpper eventuellt inte ut mer än 0,1 ppm formaldehyd i inomhusluften.
Omfattning av leverans
- Full-Size tvättställsskåp ARCTIC 1800
- Tvättställ i mineralgjutning
- Monteringsmaterial
- Monteringsanvisning
- Utan dekorationsartiklar
Nedladdningar
Instruktioner för montering
MA_ARCTIC_5D_basin_1200_1400_1600_1800_270625.pdfSkötselanvisningar
CMA-Furniture_040924.pdf
Fraktkostnader
Produktsäkerhet
Du kanske också gillar detta
Marknadsfördelar
Individuell design från Bernstein
Snabb leverans
Direkt från tillverkaren
Teknisk support